KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354635
nr 1235 4635
Erik Kylberg
(1882-1947), Sverige
Oljemålning, Norrbyskär. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 46x54
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 februari 2019
kl 20:56:01
17/2 14:12:38